Tin nhắn
Thông báo

Công Ty TNHH Ô TÔ TC Việt Nam

THÔNG BÁO TUYỂN DỤNG

Giám Sát Kỹ Thuật Lắp Ráp (PED Supervior)

TIN ĐÃ HẾT HẠN NỘP HỒ SƠ
Nhận hồ sơ đến: 02/05/2024
Ngày đăng tin: 02/05/2024
Ngành nghề:
Nơi làm: Đà Nẵng
Trình độ: Đại học
Kinh nghiệm: 2 năm
Mức lương: Thỏa thuận
TIN ĐÃ XÓA
MÔ TẢ CÔNG VIỆC

To support technical supervision for production chassis line and trim line :

- Monitor 4M requirement of production line

- Prepare Standard Operation Sheet

- Process audit

- Study and implement 4M improvement in shop floor

- Assist production department to meet production & quality target

- Kaizen (Continuous Improvement) study & implementation

YÊU CẦU

- Working time: From Monday to Friday: 7:30 am – 5:15 pm

- Lunch provided by company.

- 14 days Annual leave per year.

- 13th months salary.

- Promotion and bonus follow company policy

- Contribute insurance follow regulation of labor law

QUYỀN LỢI & CHẾ ĐỘ

Qualifications:

- Candidate is Vietnamese and possesses degree of Engineer of Technical: Automotive, Mechanical, Mechatronics or equivalent.

Knowledge & Experience:

- Must be able to communicate in English

- Must know how to use Microsoft Office and email.

- Fresh graduated is encouraged to apply

THÔNG TIN LIÊN HỆ

Lô U12- U15 đường số 10B, KCN Hòa Khánh mở rộng, Quận Liên Chiểu, Đà Nẵng

TẢI VỀ LƯU TIN
13
0 /10
+0 vote
Công ty TNHH Ô TÔ TC Việt Nam
Đường số 10BND, KCN Hòa Khánh mở rộng, Liên Chiểu, Đà Nẵng

TUYỂN DỤNG CÙNG CÔNG TY
Thỏa thuận
Không yêu cầu
Đà Nẵng
12/05/2024
Thỏa thuận
Phổ thông
Đà Nẵng
12/05/2024